Venom : Zehirli Öfke Tom Hardy Tablo

Venom : Zehirli Öfke Tom Hardy Tablo

33.90 TL 33.90 TL
Ürün Kodu:5555
Lütfen Tablo Biçimi Seçiniz!
Tablo Biçimi ve Çerçeve Ebatları
40 X 30 Cm40 X 60 Cm50 X 70 Cm60 X 80 Cm35 X 35 Cm50 X 50 Cm60 X 60 Cm70 X 70 Cm
Dikey
Kare
Yatay
Adet

Venom’un çizgi roman panellerinde ilk ortaya çıkışı oldukça eskiye dayanıyor. 1982 yılında Marvel, Spider-Man’e yeni bir kostüm bulabilmek için bir yarışma düzenledi. Bizce kırmızı mavi kostüm oldukça başarılı ve Spider-Man ile özdeşleşmiş olsa da Marvel, karaktere bu yarışma ile yeni bir kostüm arayışına girdi. Okurlardan Randy Schueller, tasarladığı siyah beyaz kostümle yarışmayı kazandı. Marvel, tasarımın fikir haklarını Schueller’den sadece 220 $ karşılığında satın aldı.

Elbette ki bu yeni kostüm tasarımının bir şekilde çizgi romanlarda yer alması gerekiyordu. Bunun için ise 1984 yılında yayınlanan Secret Wars hikayesi uygun görüldü. Kostümü oldukça yıpranan Spider-Man’in yeni bir kostüme ihtiyacı vardı. Bunun üzerine Spider-Man, düşünceleri okuyup en uygun kıyafeti ortaya çıkaran bir makineyi kullandı. Fakat işler ters gitti ve Spidey, bir kostüm beklerken karşısında siyah bir küre buldu. Üstelik bu küre, Spider-Man’in tehlikeyi sezen örümcek hislerini de harekete geçirdi. Nitekim Spidey, daha ne olduğunu anlamadan küre onun bedeniyle birleşmişti bile.

Artık yeni bir kostüme sahip olan Spider-Man, ilk başlarda halinden gayet memnundu. Çünkü yeni kostümü ona devasa bir güç sağlıyordu. Ancak bir süre sonra Peter Parker, yorgun olarak uyanmaya başladı. Bu durum Parker’ın dikkatini çekti ve soluğu Marvel Evreni’nin en zeki karakterlerinden olan Reed Richards’ın yanında aldı. Richards, kahraman olduğu kadar bir bilim adamıydı ve Parker’ın bu sorununa çözüm bulabilecek yegane kişilerden biriydi.

Fakat Parker için haberler iyi değildi. Richards kostümü incelemiş ve aslında kostümün bir simbiyot olduğunu öğrenmişti. Üstelik bu simbiyot tutunduğu canlı bir organizmanın sahip olduğu adrenalinden beslenmekteydi. E Spidey gibi bir kahraman da adrenalin bakımından oldukça zengindi. Düşünsenize yığınla kötü karakterle savaşıyorsunuz ve buna rağmen sakinsiniz. Oldukça garip olurdu. Simbiyot bir süre sonra Peter Parker’ın bedenini kontrol altına almaya başladı. Bu durum Parker için oldukça sıkıntılıydı. Simbiyottan kurtulması gerekiyordu.

Parker’ın bedeni ile birleşen simbiyotun bir zayıflığı vardı. Sonik titreşimler onu etkisiz hale getiriyordu. Reed Richards, bu zayıflığını simbiyota karşı kullandı ve onu Parker’ın bedeninden ayırdı. Richards tarafından hapsedilen simbiyot, bir şekilde hapsedildiği yerden kurtulmayı başardı ve tekrar Parker’ın bedeniyle birleşti. Anlaşılan simbiyot kolay yutulur bir lokma değildi.

Ancak Parker artık simbiyottan haberdardı ve ondan nasıl kurtulacağını biliyordu. Bir kilise çanı sayesinde biraz zor da olsa simbiyottan kurtulmayı başaran Parker, ikinci kez simbiyota engel olmuştu. Fakat simbiyot, ölmemiş sadece Parker’ın bedenini terk etmişti. Hayatını devam ettirmesi için ise başka bir bedene ihtiyacı vardı. O beden ise Spider-Man’den oldukça nefret eden ve intikam hırsıyla yanıp tutuşan Eddie Brock’tan başkası değildi.

Brock, Spider-Man’in onun kariyerini ve hayatını mahvettiğine inanıyordu. Başarısız bir gazeteci olan Brock, bu başarısızlığını Spider-Man’in varlığına bağlıyordu. Bu sebeple ona büyük bir nefret besliyordu. Bu nefret, simbiyotun dikkatini çekmişti ve tesadüf bu ya Parker’ın bedeninden ayrılmak zorunda bırakılan simbiyot, o sıralarda aynı kilisede bulunan Brock’a rastladı ve onun bedeni ile birleşti. Böylece Venom doğmuş oldu.

İlk başta yan karakter olarak tasarlanan Venom’un yıldızı ileriki zamanlarda parlamaya başladı. Spider-Man’in daha vahşi ve korkunç versiyonu olarak yer alan Venom, çizgi romanlarda pek çok kez Spider-Man ile karşı karşıya geliyordu. Bir süre sonra ikilinin karşı karşıya geldiği çizgi romanların satışı oldukça arttı. Bu durum Venom’u daha önemli bir noktaya getirdi. Venom artık kendi özel çizgi roman serisine kavuşmaya hazırdı.

Venom’un önemi çizgi romanlar dahilinde hızla artmaya devam etti. Popülaritesini Spider-Man ile karşı karşıya geldiği hikayelerle pekiştiren Venom, daha sonraları başka hikayelerde ve bedenlerde de yer aldı. Simbiyot olması başka bedenler ile birleşmesini sağlıyor ve bu sayede de etrafında şekillenen hikayelerin çeşitliliğini de artıyordu. Brock’tan başka Wade Wilson, Carol Danvers, Reed Richards, Frank Castle gibi isimlerin yanı sıra Spider-Man’in azılı düşmanlarından Scorpion ve Norman Osborn ile de birleşen simbiyot, daha sonra Parker’ın liseden arkadaşı Flash Thompson’ın bedenine de yerleşti. Üstelik bu, Venom için bir dönüm noktasıydı çünkü artık kötü bir karakter değil, bir anti kahraman olarak anılıyordu.

Her ne kadar kötü bir karakter olarak kabul edilmese de Venom, tam olarak evcilleştirilmiş sayılmazdı. Thompson, bedenini ele geçirmemesi için Venom ile en fazla 48 saat süresince birleşiyordu. Sonuçta Venom hala adrenalinden beslenen bir simbiyottu ve uzun süre onunla beraber yaşamak tehlikeliydi. Üstelik anti kahraman olmadan önce Venom, Marvel’ın en tehlikeli kötülerinden Carnage’ın da doğumunda büyük rol oynadı KULLANILAN MALZEME 4cmX3cm İtalyan Kesim Çam Ağacı Şase. Kullanılan ahşap şaseler fırınlanmıştır, uzun yıllar yamulma, dönme ve hiç bir problem görülmez. % 100 320 Gram Pamuklu Kumaş Kullanılarak Üretilmektedir. Duvar saatlerinde kullanılan mekanizmalar sessizdir. ÖMÜR BOYU GARANTİ Ürünlerimizde uyguladığımız özel karışım ile solma ve yıpranma olmamaktadır. Bu sebeple ÖMÜR BOYU GARANTİmiz altındadır. ÜRÜNLERİMİZ NE DEĞİL Ürünlerimiz kesinlikle piyasada satılan MDF tabanlı ve kağıt üzerine dijital baskı ile satılan ucuz ve kalitesiz ürünlerden değildir. KAPIDA ÖDEME GÜVENCESİ Kapıda ödeme güvencesi ile siparişinizin ödemesini kapıda yapabilme avantajı. AMBALAJ Güçlendirilmiş karton kutu ve naylon ambalaj ile tablonun size hiç bir zarar görmeden ulaştırılması sağlanır.
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Kredi Kartı
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
2 3
16.95 TL 34 TL
11.3 TL 34 TL


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.