Mark Rothko - Red 1968 Tablo

Mark Rothko - Red 1968 Tablo

33.90 TL 33.90 TL
Ürün Kodu:5037
Lütfen Tablo Biçimi Seçiniz!
Tablo Biçimi ve Çerçeve Ebatları
40 X 30 Cm40 X 60 Cm50 X 70 Cm60 X 80 Cm
Dikey

Tablo Biçimi

Adet

Amerikalı soyut ekspresyonist ressam Mark Rothko (Marcus Rothkovitch) 25 Eylül 1903’te Dvinsk, Rusya’da doğdu. Çalışmalarıyla İkinci Dünya Savaşı sonrasının melodramatik Soyut Dışavurumcu ekolünü geliştirdi. Dışavurumun tek aracı olarak renkleri kullanmasıyla Renk Alanı Resmi’nin gelişmesine önayak oldu.

 

Rothko’nun ailesi 1913 yılında Rusya’dan Amerika’ya göç etti ve Portland, Oregon’a yerleşti. Gençliği boyunca siyasetle ve toplumsal meselelerle içli dışlı oldu. İşçi lideri olma hevesiyle 1921’de girdiği Yale Üniversitesini iki yıl sonra bırakıp ülkenin çeşitli bölgelerinde başıboş gezindi. 1925’te New York’a yerleşti ve resimle ilgilenmeye başladı. Kısa bir süre ressam Max Weber’in yanında eğitim görse de ağırlıklı olarak kendi kendini yetiştirmiş bir sanatçıydı. Rothko’nun ilk izlediği akım realizmdi. Bu üslupta çalışarak insanların yalnızlığını donuk renkli kent manzaraları içinde resmettiği işlerini 1930’ların sonunda, zirve olarak nitelenen Subway (Metro) serisi altında topladı.

 

Bu seriyle birlikte 1940’ların başında benimsediği yarı soyut biyomorfik formlar, Baptismal Scene (1945) (Baptizm Sahnesi) eserine giden yolun taşlarını döşedi. 1948’e gelindiğindeyse Soyut Dışavurumculuğun son derece kişisel bir biçimini icra etmeye başlamıştı. Diğer Soyut Dışavurumcu sanatçılardan farklı olarak Rothko vahşi fırça darbeleri ya da boyanın sıçratılması gibi dramatik tekniklere hiçbir zaman başvurmadı. Aksine, onun sanatsal açıdan ifadesiz resimlerinin gücü, resmin kendisine paralel olarak sınırları belirsiz bir atmosferde süzülüyor gibi yan yana duran geniş donuk renklerden geliyordu.

KULLANILAN MALZEME 4cmX3cm İtalyan Kesim Çam Ağacı Şase. Kullanılan ahşap şaseler fırınlanmıştır, uzun yıllar yamulma, dönme ve hiç bir problem görülmez. % 100 320 Gram Pamuklu Kumaş Kullanılarak Üretilmektedir. Duvar saatlerinde kullanılan mekanizmalar sessizdir. ÖMÜR BOYU GARANTİ Ürünlerimizde uyguladığımız özel karışım ile solma ve yıpranma olmamaktadır. Bu sebeple ÖMÜR BOYU GARANTİmiz altındadır. ÜRÜNLERİMİZ NE DEĞİL Ürünlerimiz kesinlikle piyasada satılan MDF tabanlı ve kağıt üzerine dijital baskı ile satılan ucuz ve kalitesiz ürünlerden değildir. KAPIDA ÖDEME GÜVENCESİ Kapıda ödeme güvencesi ile siparişinizin ödemesini kapıda yapabilme avantajı. AMBALAJ Güçlendirilmiş karton kutu ve naylon ambalaj ile tablonun size hiç bir zarar görmeden ulaştırılması sağlanır.
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Kredi Kartı
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
2 3
16.95 TL 34 TL
11.3 TL 34 TL


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.